недела, 23 ноември 2014 Вести денес: 57

80 нови работници во Кромберг и Шуберт

Фабриката на германската компанија Кромберг и Шубер“ во индустриската зона Жабени, Битолско викендов вработила нови 80 работници.

Тие со работа ќе почнат утре, со што  вкупниот број вработени во оваа ќе достигне 580 лица, пренесе Нова Македонија.Од новопримените  повеќето се со средна стручна подготовка.

Фабриката каде се произведува автомобилска опрема кон крајот на март почна со извоз на првите производи за автомобилските гиганти БМВ и Мини Морис. Инвестицијата во Македонија е проценета на 20 милиони евра, а на промоцијата пред неколку месеци беа најавени над 2.000 вработувања.

Спонзорирани линкови

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Коузон Студентски сервис одлучи да ги изненади НАЈБРЗИТЕ и НАЈРЕШИТЕЛНИТЕ апликанти , кои ќе се појaват во некоја од нашите канцеалрии и ќе аплицираат за W&T 2014 .
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.