петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Вечерва Вардар – Металург, македонско дерби во Лигата на Шампионите

Двата најуспешни македонски ракометни тима во моментов Вардар и Металург вечерва во 20 часот во СЦ „Борис Трајковски“ го играат првиот натпревар во Лигата на шампионите. Ова е потврда на резултатите на двата колектива во последниот период.

Натпреварот е од 5.коло од Ц групата од Лигата на шампионите, а распоред одреди овие две екипи да играат и во 6.коло (24.ноември – недела). Металург, кој е домаќин вечерва првиот натпревар ќе го игра без Филип Миркуловски (повреден) и Никола Маркоски (болен – сипаници), а секако дека во составот ќе бидат и недоволно опоравените: Павел Атман, Ацо Јоновски и Велко Маркоски. Но, неизвесно е колку минути ќе минат на теренот. Во Металург ќе имаат и едно ново име – Милан Чоровиќ.

Вардар, кој само формално е гостин, има мали проблеми околу изборот на играчи и неизвесен е само настапот на голманот Петар Ангелов, кој пред почетокот на Лигата на шампионите од Металург дојде во Вардар.

На чело на табелата во групата е Барселона со 7 бодови, Металург има 6, Вардар 4, Динамо Минск 4, ПСЖ 3, Вакер Тун 0.

Натпреварот ќе го судат данските судии: Мартин Гјединг и Мадс Хансен.

Денеска се играат уште два натпревара од групите од Лигата на шампионите. Од Ц групата (истата во која играат Металург и Вардар) во Минск кај Динамо гостува Барселона, додека во рамките на А групата се игра дуелот меѓу Рајн Некар Ловен и Загреб КО, каде функцијата делегат ја има Драган Начевски од Македонија.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.