петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Чековски казнат еден меч, МЗТ парично

Раководството на регионалната кошаркарска АБА лига донесе одлука да го санкционира крилниот центар на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓи Чековски поради инцидентот на дуелот со Црвена звезда.

Иако, македонскиот репрезентативец доби удар од страна на противничкиот кошаркар Марко Тејиќ, сепак не избегна казна, а АБА во образложението на официјалната веб страна наведува дека судиите покрај доделувањето на исклучувачките грешки, поднеле дополнителна пријава за двајцата кошаркари и затоа тие добиле суспензија во следното коло.

Чековски сезонава во АБА лигата во просек играл по 23 минути на натпревар и има ефект од 9.2 поени, 3.6 скокови и 1.1 асистенции. зс

Според тоа, МЗТ Скопје Аеродром во последното коло против Раднички, на одлучувачкиот натпревар за пласман во Еврокупот, ќе биде ослабен под кошевите.

Но, освен овој хендикеп, македонскиот шампион за инцидентот во Белград е казнет и со 700 евра. Таква казна доби и домаќинот на тој натпревар. 

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.