недела, 19 ноември 2017 Вести денес: 0

Новицки го мина Олајџувон на листата стрелци во НБА лигата

Германецот Дирк Новицки се проби на 9.то место на листата на стрелци во НБА лигата откако ноќеска постигна 23 поени во победата на Далас над Сакраменто.

Новицки сега има 26.953 поени и го мина на листата Хаким Олајџувон. Германецот со ова достигнување стана најдобриот стрелец во НБА, кој е роден надвор од границите на САД.

Следниот на оваа листа (8.место) кој е „загрозен“ од Новицки е Елвин Хејс со 27.313 поени.

Резултати од ноќешните натпревари: Торонто – Орландо 104:100, Мемфис – ЛА Лејкерс 107:102, Милвоки – Оклахома Сити 85:78, Далас – Сакраменто 106:98, Портланд – Шарлот 102:100 и Голден Стејт – Сан Антонио 100:113.

Вечерва се играат девет натпревари: Вашингтон – Детроит, Атланта – Јута, Бостон – Оклахома Сити, Мајами – Индијана, Њујорк – Орландо, Њу Орлеанс – ЛА Лејкерс, Денвер – Портланд, Феникс – Бруклин и Минесота – Хјустон.

Екипите на Торонто (Источна конференција) и Мемфис (Западна конференција) имаат најдобар биланс со по 7 победи и 1 пораз.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.