сабота, 18 ноември 2017 Вести денес: 0

Оптимистичка прогноза околу повредата на Трајковски

Лекарскиот тим во А репрезентацијата на Македонија со оптимистички најави околу повредата на Александар Трајковски и можноста офанзивниот фудбалер да настапи на натпреварот против Словачка.

– Се работи за дисторзија на левиот скочен зглоб, направена е РТГ инвестигација и на снимката не се најдени знаци на траума на скелетот на коските на скочниот зглоб. Се работи за истегнување на лигаментите, превземени се сите мерки на акутен третман на физикална терапија и рехабилитација, Трајковски нема болка, движењата во скочниот зглоб му се со поголема слобода и во текот на попладневните часови ќе работи индивидуално. Се надевам дека ќе го имаме за натпреварот во сабота, но мора да следиме како ќе се однесува на попладневниот индивидуален тренинг. Ние даваме се од себе да го вратиме во натпреварувачки ритам и се надеваме дека ќе успееме, иако повредата не е наивна, изјави Виктор Камиловски, дел од лекарскиот тим во А репрезентацијата.

Натпреварот Македонија – Словачка ќе се игра на 15 ноември (в сабота) со почеток од 20 часот и 45 минути на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.