петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 10

Фејсбук и Твитер „прегореа“ по Скопски фестивал: Ова се коментарите!

Фејсбук и Твитер беа преплавени од коментари по Скопскиот фестивал. Пренесуваме дел од нив…

Остај го Зафирчев да си испее и изигра цел фестивал и дај парите од наградите у добротворни цели… и волкот сит и овците на број.

Јеботе музикиве, цела кутија Домачица изедов и пак шеќерот ми паѓа!

Според ова што го гледаме вечерва на фестивалов, оние од Радио Дифузна Такса којзнае колку пари ни должат за претрпен страв пред малите екрани?!

Чекајте другари, за парастос бираме?

Да им го зденеме Зафирчев да им покаже како се тоа шминка

Ова е тоа!!! Цел живот ќе си го пеат рефренот во Норвешка!!!

Добро бе… тие што имаа по 5 гласа на #СкопскиФестивал… имаат ли фамилија?

Пoсле пoбедaтa нa Кaјмaкo, се oчекувa Тaмaрa дa излезе нa пресс и пo стoти пaт дa кaже декa немa нaмерa пoвеќе дa се нaтпревaрувa! П.С.АЈ СЕ КЛАДИМЕ ДЕКА В ГOДИНА ПАК ЌЕ САКА

ако верувате, не ја ни гледам онаа манифестација за евровизиски пласман (или местенка, сеедно), како ли беше. Али читам коментари и се радувам уште повеќе на мојата одлука. Не добив желба ни да вклучам на секунда.

Некако ја надминав. Ја надживеав.

Секогаш кога гласам од срце – губам. Секогаш кога гласам злобно – добивам.

сакам ГИФ од дрти денсингот на Кајмак

ВО НЕДЕЛА ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА СТАДИОН!

Кајмаковски ќе ја пее неговата песна цела вечер!

прва песна и одма право евровизиска. тие се тие стандарди на успешни интерпретатори. сега ќе ја пробам под туш.

Се надевам Зафирчев нема да се појави пак со промашенава театралност. Аман веќе..

Sega cekam da se vratat vo Metropolis i da kazat deka ova beshe mala shega i da go proglasat vistinskiot pobednik na Skopski festival…

Што им требаше децава да ги трауматизираат?!??!?!? Кретени!!!!

нека остане запишано дека најмногу гласови од меѓународното жири беа за песна со индикативен наслов „Брод што тоне“

Среќа што Даниел ќе пее на англиски во Австрија, зашто вака ништо не го разбирам (да не ме чуе ќерка ми, ќе ме убие)

Tamara Brana Velkova rasturi , fala mnogu i prijatno

Толку многу лоши песни, а само една треба да оди на Евровизија..

А за Васил ќе може да се гласа? Мислам, на страна пеење..

Tamara Brana Velkova izdadi album “Site moi VTORI mesta, me napravija prva vo vashite srca” :))))))

веќе се бех загрижила оти ќе помине фестивало само со патетични песни ама еве и реална патетика. гасете репетиторите.

Среќа на крај излезе Каролина.

Ако за овие 15 години констатирафме дека XXL е најбоље шо сме пратиле на евровизија , пакујте ја Лена (само малку сценски опрајте ја) ‪#‎скопјефест2014

МТВ си го најде Вистинскиот водител

Аудиото од ‪#‎скопјефест2014 е тешка канта … плус за училиштата во Охрид и Кичево нема струја , а за овие има и тоа од сите можни бои и страни …

Да им ја пуштиме Вера, нека патат!!!

Јас ќе гласам за Tamara Brana Velkova, вие правете шо сакате

Камерата нека ги покаже од блиску, ќе издржиме!!!!

Само Тања Цар ќе има подосадна песна од Малта

Песниве Макфест 1982, балетаните позади Пулсирање 1987

Стварно уште не знам кој победи, кој и да е му честитам на победата….боље прв у Скопје неголи последен у Европа.

Кајмакоски на време си избегал од земјата (како шо цело време трубите), а сега си дојде по кајмакот. Вие арни?

За на детска Евровизија одбравме претставник, туку за другава шо прајме?

имав чест да ги преслушам рефрените на #скопскифестивал капа доле, кој и да изгуби ќе биде заслужено

Ќе искочи ли некоја пејачка со бркови за да го поддржи Мовембар? #скопскифестивал

Ако може Каролина со песнава да иде на Евровизија, тоа би било супер.

Абе на Еуросонг се знае, дебелите се од Малта, гревоите од Македонија.

На овие у публика им даделе по 300 ден. за да не напуштат пред крајот, јавија ми сега од режија #скопскифестивал

малку е 300 денара, ако останат до крај само за антидепресиви требе да дадат минимум 500 денари

Колку само ме потсеќа песнава на друга песна

Камерманов кранист го собрале од кран од Железара. Вакво залетување нигде нема

Ало режија, Морска болест ќе фатиме .. полека со тоа крановите

ЕВН Македонија наместо да дававте пари за #скопскифестивал можевте сметки да им простите на основните училишта.

Па шо,нема да плаќаат пари за смештај кај Кајмак дома у Виена ќе спијат, има да напраат 100 прилози со родители, комшии, све

шо има везе кој ќе победи вечер и онака вториот ќе виде бољи избор за на Евровизија

Ве поздрави Тамара со песна од Адел

Најсветла точка овој #СкопскиФестивал … рефлекторот лево горе

Ристо Самарџиев бар сам себе си ги краде песните.

Ебате фестивалот, ни Силви, ни Бенд ги немаше

Дечко ти не гледаш #СкопскиФестивал ??

– НЕ бе јас сум од Крива Паланка

Ваква кошула ни Миле Паника не носеше

Само текстот го менува Ристо музиката истата си е…шо ќе се мачиме #СкопскиФестивал

Првиот изведувач во креација на Алиса од земјата на чудата.

Не гледав #СкопскиФестивал. Што ќе правам муабет со колегите сабајле? Ништо, и онака не им правам муабет.

Вечерва нигде свирки низ град, сите тезгаши свират на #СкопскиФестивал

Надвор врне, ние скара правиме, ете и тоа е џез драги гледачи

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.