четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Вардар со победа над Веспрем атакува на првата позиција

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота против Веспрем ќе се обиде да ги освои двата бода и со тоа избие на врвот на табелата во групата Ц од Лигата на шампионите. По четири натпревари унгарскиот претставник има бод предност во однос на „црвено-црните“.

– Не очекува натпревар против еден од најдобрите тимови во Европа и во светот. Лани Веспрем беше учесник на „фајнл фор“. Тие се први, но со победа во сабота ние ќе бидеме на чело во групата. Противникот игра добра одбрана со формација 6-0, располага со квалитетен голман, а во нападот главен им е Чема Родригез, изјави на денешната прес-конференција тренерот на Вардар, Раул Гонзалез.

Во редовите на Вардар победата е единствената опција.

– Ова е најважен натпревар за нас досега во сезоната. Веспрем е голем клуб и секогаш кога играат во Лигата на шампионите се квалитетен ривал и ова е голема шанса за да избиеме на првото место, рече Немања Прибак.

На дуелот со Веспрем, Вардар ќе настапи без Илија Абутовиќ, кој на претходниот натпревар доби црвен картон и нема право на настап.

Средбата Вардар – Веспрем е закажана за сабота со почеток од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ и е во рамките на 5.коло од групата Ц во ЛШ. 

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.