четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Кастратовиќ: На крајот резултатот да биде во наша корист

Ракометарките на ЖРК Вардар во недела го играат најважниот натпревар во рамките на групата од Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува „големиот должник“ европскиот вицепрвак Будуќност. Овие две екипи лани одиграа натпревар на „фајнл-фор“ турнирот во Будимпешта, а победа од 22:20 во полуфиналето постигна првакот на Црна Гора.

Во пресрет на дуелот на денешната прес конференција тренерот на ЖРК Вардар Индира Кастратовиќ изјави дека ракометарките на Будуќност во одбраната знаат да бидат и многу агресивни, па дури и груби нешто како рагби како што беше на полуфиналето во Будумпешта.

– Но, ние со цврста игра во одбраната можеме да стигнеме до посакуваната цел, а тоа значи на крајот резултатот да биде во наша корист. Се надевам дека и помошта од трибините ќе биде на потребното ниво, рече Кастратовиќ.

Во редовите на ЖРК Вардар во оваа сезона настапува и репрезентативката на Словенија, Барбара Лазовиќ – Варлец.

– Очекувам добар натпревар особено што нашата форма е во нагорна линија. Во Подгорица одигравме еден тежок натпревар, но тогаш не бевме воиграни. Ако ги намалиме техничките грешки ќе имаме шанса полесно да дојдеме до победата, истакна Лазовиќ.

Претседателката на клубот Гордана Нацева информираше дека тимот на Будуќност во Скопје ќе биде бодрен од 120 нивни навивачи, кои најавиле присуство на натпреварот.

Поради повредата добиена на дуелот со Подравка во претходното коло нема да настапи Јулија Николиќ во редовите на ЖРК Вардар.

Натпреварот ЖРК Вардар – Будуќност се игра во недела со почеток во 19 часот во СЦ „Јане Сандански“. Вториот натпревар од групата Б меѓу Подравка и Турингер се игра во сабота. Будуќност е лидер на табелата со 8 бодови, пред ЖРК Вардар со 6, Турингер има 2, а Подравка 0.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.