понеделник, 20 ноември 2017 Вести денес: 0

Вардар по победа над Веспрем за прво место во групата

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва ќе „брка“ победа над унгарски Веспрем за искачување на првото место во групата Ц од Лигата на шампионите. Досега Веспрем има четири победи од четири натпревари во Лигата на шампионите, а Вардар три победи и еден нерешен резултат, па со победа вечерва ќе ја преземе лидерската позиција.
Вардар и Веспрем веќе се сретнаа во СЕХА лигата оваа сезона, во Унгарија и победија домаќините со убедливи 31:27.
Еден од најдобрите ракометари на Веспрем, Ренато Сулиќ за вечерашниот дуел против македонскиот вицепрвак Вардар вели дека ќе биде еден од најтешкиот за унгарската екипа во досегашниот тек од сезоната.
– Сигурно дека ова е најтешкиот натпревар за нас досега. Дојдовме во една сала каде што е тешко да се игра и против многу силна екипа. Вардар сигурно ќе биде еден од најдобрите тимови во Европа во следните неколку години. Дојдовме подготвени, имавме малку проблеми со повреди, но на паркетот најдобро ќе се знае како стојат работите. Ние ќе ја играме нашата игра, со цврста одбрана и што е можно повеќе лесни голови, па кој е подобар нека победи, изјави пивотот на Веспрем Сулиќ.
Натпреварот од 5.коло во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Веспрем ќе почне во 19 часот во СЦ „Јане Сандански“.
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.