четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Утре ќе биде објавен домаќинот на Супер куп во 2017 година

Македонската престолнина со Националната арена „Филип Втори“ има големи шанси да биде домаќин на Европскиот фудбалски Супер Куп во 2017 година. Европската фудбалска федерација (УЕФА) утре во Нион во 12 часот на прес-конференција ќе објави дали Скопје ќе биде градот-домаќин на дуел на победниците во Лигата на шампионите и Лигата на Европа од таа година. Суперкупот треба да се игра на почетокот на август.
– Позитивно е расположението во европските фудбалски кругови Скопје да биде организатор на овој настан во 2017 година, но сепак треба да се почека до конечната потврда, изјави Филип Поповски, генерален секретар на Фудбалската федерација на Македонија.
Претходно, Извршниот комитет на УЕФА донесе одлука Супер купот во 2016 година да се одржи на стадионот „Леркендал“ во Трондхејм, Норвешка, кој е со капацитет од 21.166 седишта.
Годинава, европскиот Супер куп ќе се одржи во Тбилиси, Грузија, а за трофејот ќе се борат Барселона и Севиља.
Интенцијата на УЕФА, преку доделувањето на организацијата на Супер купот на помалите земји во Европа, е дополнително да се даде импулс за развојот на фудбалската игра и во овие средини.
Супер купот е настанот кој го следат милиони луѓе ширум светот, го пренесуваат речиси сите земји во светот и претставува врвна фудбалска претстава.
За земјата домаќин е огромна можност за промоција и афирмација во светот.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.