вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Црвена ѕвезда продолжува со победите во АБА лигата

Екипата на Црвена ѕвезда продолжува со победите во регионалното кошаркарско натпреварување АБА лигата. Актуелниот шампион до осмиот триумф дојде синоќа во дербито со градскиот ривал Партизан. Конечниот резултат е 83:72 (20:23, 28:16, 22:14 и 13:19).

„Црвено-белите“ заедно со тимот на Будуќност од Подгорица останаа двете екипи кои досега немаат пораз во АБА конкуренцијата.

Затоа пак, македонскиот претставник Карпош Соколи кој синоќа беше поразен од ФМП е единствената екипа која досега се нема израдувано на победа.

Резултати од 8.коло во АБА лигата:

Задар – Игокеа 83:90,
Будуќност – Цибона 95:79,
Мега Лекс – Крка 95:96,
МЗТ Скопје Аеродром – Олимпија  97:96,
Цедевита – Морнар 99:73,
ФМП – Карпош Соколи 67:62 и
Црвена ѕвезда – Партизан 83:72.

Табела: Црвена ѕвезда 8-0 (победи-порази), Будуќност 8-0, Цибона 6-2, Партизан 6-2, Цедевита 5-3, Игокеа 4-4, ФМП 3-5, Крка 4-3, Задар 3-5, Морнар 2-6, Мега Лекс 2-6, МЗТ Скопје Аеродром 2-6,  Олимпија 2-5 и Карпош Соколи 0-8.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.