сабота, 18 ноември 2017 Вести денес: 0

Доналд Трамп е новиот претседател на САД

Доналд Трамп беше избран за 45. претседател на САД. Со победата во Висконсин тој доби повеќе од 270 гласови во Изборниот колегиум, кои се потребни за победа. 

Кандидатот на Републиканската партија се обрати од својот изборен штаб во Њујорк изразувајќи благодарност за поддршката и довербата што ја добил.

Тој истакна дека кандидатот на демократите Хилари Клинтон му ја честитала победата.

– Таа имаше мошне добра кампања, бидејќи таа навистина се бореше. Таа работеше долго и напорно долг период и и должиме благодарност, додаде тој.

– Сега е време во САД, демократите, републиканците сите да се сплотиме како обединета нација. Му ветувам на секој граѓанин на нашата земја дека ќе бидам претседател на сите Американци, тоа ми е мошне важно, рече Трамп.

– На оние кои избраа да не ме поддржуваат им пружам рака и барам насока и помош за да можеме заедно да ја обединиме нашата сјајна земја, рече новиот претседател на САД.

Тој кампањата ја оцени како неверојатен потег на милиони мажи и жени, кои ја сакаат оваа земја и нејзината светла иднина.

– Ова е движење на сите Американци од сите раси и вери и кои очекуваат нашата влада да му служи на народот и тоа ќе го сториме, ќе работиме заедно за одржување на американскиот сон, нагласи Трамп.

Тој истакна дека постои голем потенцијал во САД и вети дека секој Амриканец ќе има можност да го оствари својот потенцијал.

Трамп вети обнова, изградба на училишта, болници, тунели. подобра инфраструктура. Тој вети и проекти за национално закрепнување.

– Ќе го удвоиме растот и ќе имаме најсилна економија, ќе се согласуваме со сите нации, кои сакаат да се согласуваат со нас. Ќе бараме заеднички јазик, а не непријателство, ќе бараме партнерство, а не судири во односите со другите земји, порача новиот американски претсесдател.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.