четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Прволигашка кошарка нема да има викендов

Прволигашка кошарка нема да се игра ниту овој викенд, а новата сезона најверојатно ќе стартува следниот викенд. На денешниот состанок на Здружението на прволигашите се дискутираше по новонастанатата ситуација.

Присутните членови на девет прволигаши беа едногласни дека натпреварите треба да почнат што е можно побрзо, а беше прифатен предлогот на претставникот на КК Куманово. Овој предлог ќе биде доставен до федерацијата, тоа значи: првото коло да се одржи следниот викенд (19 и 20 ноември), а парите за лиценци да бидат платени по одржувањето на Вонредното Собрание, според висина утврдена од актуелното или од новото раководство.

Прологнирањето на натпреварите за следниот викенд е од причина што дуелите треба да се пријават во МВР најмалку 48 часа пред одигувањето, а поради обврските кон БИБЛ лигата дуелите неможе да се играат во вторник и среда.

Секако проблем останува висината на таксите што треба прволигашите да ги платат до федерацијата (зголемената такса за лиценци за странци и котизацијата). На состанокот на Здружението на прволигашите присутни беа: МЗТ Скопје, Работнички, Карпош соколи, Фени индустри, Вардар, Куманово, Охрид, Струмица и Кожув, а свој претставник не испрати единствено Пелистер.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.