вторник, 16 јануари 2018 Вести денес: 0

ОБЈАВЕНИ ЛИСТИТЕ: Еве кој со кого ќе ги одмери силите на изборите на 11 декември

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици, а до Државната изборна комисија до 20 часот вечерва кандидатски листи за претстојните предвремени парламентарни избори поднеле партиите ПДП, ЛП, Левица и Коалицијата за промени и правда. Околу 22 часот и опозициската коалиција предводена од СДСМ и ДУИ ги доставија листите со кандидати за пратеници.

ВМРО-ДПМНЕ ги објави пратеничките листи доцна вечерва и ги предаде во ДИК, со што сите учесници на изборите ја исполнија обврската во предвидениот рок.

Претседателите на ДУИ и ДПА ќе се судрат во шетката, а Груевски тргна по Заев во четворката.

Еве кој со кого ќе ги одмери силите на изборите на 11 декември.

Изборна единица 1

Коалиција за подобра Македонија  – Никола Попоски

СДСМ – Стево Пендаровски

Коалиција за промени и правда – Павле Трајанов

Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Ден Дончев

Либерална партија – Ивон Величковски

Левица – Димитар Апасиев

ДУИ – Артан Груби

ДПА – Идриз Орана

НДП и Беса – Зеќирија Ибрахими

Изборна единица 2

Коалиција за подобра Македонија  – Никола Тодоров

СДСМ – Оливер Спасовски

Коалиција за промени и правда – Јове Кекеновски

Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Љупчо Балковски

Либерална партија – Кире Бузлиев

Левица – Трајче Стојанов

ДУИ – Ејуп Халими

ДПА – Орхан Ибраими

НДП и Беса – Африм Гаши

Изборна единица 3

Коалиција за подобра Македонија  – Илија Димовски

СДСМ – Љупчо Николовски

Коалиција за промени и правда – Весна Стојменовска

Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Стојанче Ангелов

Либерална партија – Данчо Марковски

Левица – Марија Џонс

ДУИ – Нафи Дурмиши

ДПА – Самир Рушити

НДП и Беса – /

Изборна единица 4

Коалиција за подобра Македонија  – Никола Груевски

СДСМ – Зоран Заев

Коалиција за промени и правда – Слободан Богоевски

Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Љубчо Георгиевски

Либерална партија – Даница Јованова

Левица – Митко Николов

ДУИ – Артин Спахиу

ДПА – /

НДП и Беса – /

Изборна единица 5

Коалиција за подобра Македонија  – Антонио Милошоски

СДСМ – Радмила Шеќеринска

Коалиција за промени и правда – Александар Делов

Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Љубе Бошкоски

Либерална партија – Кице Мицковски

Левица – Здравко Савески

ДУИ – Агим Шаќири

ДПА – Адријан Усеини

НДП и Беса – Арбен Лабеништи

 Изборна единица 6

Коалиција за подобра Македонија  – Влатко Ѓорчев

СДСМ – Петре Шилегов

Коалиција за промени и правда –

Коалиција „ВМРО за Македонија“ – некој од Достоинство

Либерална партија – Бранко Мајсторовски

ДУИ – Али Ахмети

ДПА – Мендух Тачи

НДП и Беса – Билал Касами

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.