понеделник, 20 ноември 2017 Вести денес: 0

Србов: Кантонизација ќе води кон физичка поделба на Македонија

Што може да значи тоа надградување на рамковниот договор? Тоа може само да значи федерализација или кантонизација на Р. Македонија, создавање на дводомен парламент, како што пред некое време во јавноста се слушна таква идеја, рече за ТВ Нова аналитичарот Никола Србов.

„Дводомен парламент, кантонизација, на балканските простори, познавајќи ја блиската историја води кон физичка поделба на државата Р. Македонија“, вели Србов.

Србов во гостувањето на ТВ Нова му постави и неколку прашања на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

„Јас навистина би сакал да го запрашам господинот Зоран Заев, бидејќи во истото тоа излагање, на тој собир кажуваше дека Македонците се виновни за сето она што го прават и нашите соседи.

  • Дали Македонците се виновни за спорот кој Грција го води против Р. Македонија и тоа дека сакаат да исчезнеме ние како човечки суштества од оваа држава?
  • Дали Македонците се одговорни што Р. Бугарија го негира нашето постоење и нашиот јазик исто како што сака да ги изнегира господинот Зоран Заев?
  • Дали Македонците се виновни што Р. Србија не го дозволува нашето право да имаме сопствена црква?
  • Дали Македонците се виновни што во 2001 година Македонија беше нападната од надвор со цел да се отцепат територии од нашата држава?

„Господинот Зоран Заев треба да биде свесен и да му биде јасно дека со ваквите изјави и со оваа политика која ја спроведува, тој гази низ сите оние жртви кои низ историјата го дале својот живот за Македонија. И на крајот, гази врз луѓето и семејствата кои се завија во црно во 2001 година, кои се бореа за да не се случува токму тоа што сега го нуди господинот Заев“, изјави Србов.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.