четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

ЕУ вети над една милијарда евра помош за Сирија меѓу 2018. и 2019.

Европската унија вети дека ќе отпушти хуманитарна помош за Сирија во износ од 560 милиони евра за 2018 година и иста толкава сума за 2019 година, изјави денеска високата претставничка на Унијата за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини, која ја отвори во Брисел меѓународната донаторска конференција за Сирија.

– ЕУ целосно ги исполни ветувањата за 2016 година, го задржа нивото на поддршка за 2017 година. Ги испочитувавме заложбите за ниво од 560 милиони евра во 2018 година и уште толку во 2019 година, рече Могерини.

Храната и лековите, како и други неопходни работи, кои ќе бидат купени со тие средства ќе бидат распределни преку меѓународните невладини организации и агенциите на ОН.

Хуманитарните напори треба да бидат спроведени со реален напредок на преговорите во Астана за стопирање на огнот во Сирија и на средбите во Женева, каде се бара политичко решение за сирискиот конфликт, нагласи Могерини.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.