петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Нов план, помалку нафта и после јуни?

„Земјите произведувачи на нафта можеби ќе мора да го продолжат договорот за намалување на производствот“о, изјавил министерот за енергетика на Саудиска Арабија Калид Ал Фалих. Според него, договорот би требало да се продолжи во првите шест месеци оваа година и во наредниот период, како би ја постигнале посакуваната рамнотежа на пазарот.

„Можеби ќе мораме да го продолжиме договорот за да дојдеме до посакуваното ниво на залихи“, рекол тој на енергетскиот форум во Абу Даби, по повод договорот помеѓу членките и нечленките на ОПЕК за кратење на производството за околу 1,8 милиони барели дневно, пренесе Франс прес.

Фалих, чија земја е најголем светски извозник на „црно злато“ наведува дека постои некој вид на „иницијална сегашност“ за потребите на продолжување на договорот по разговорот во Кувајт минатиот месец.

Тој додал дека произведувачите ќе продолжат да ги проценуваат пазарните показатели до следниот месец кога се очекува министерите да донесат конечна одлука на состанокот во седиштето на ОПЕК во Виена.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.