вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Како до развој на сопствена кариера и бизнис преку обуките од ПЦСО Академија Леонтиќ

Од денеска започнуваат уписите во Приватниот центар за стручна обука „Академија Леонтиќ‘‘од Скопје, оснивачот и директорот на овој центар, а воедно и мајстор предавач на сите теоретски и практични обуки на самиот центар Васка Леонтиќ, за престојната  учебна 2017/2018 година ги споделува и истакнува најновите и најбараните модуларни обуки низ Европа, кои таа лично ги подготви програмите и модулите за условите и потребите на Македонскиот пазар и ќе го пренесе своето искуство стекнато низ Европа, а тоа се подготвените модуларни обуки и новитетите што ќе се изучуваат и со какви искуства и можности ќе се стекнат самите кандидати низ обуките.

1

Нашата цел е да го споделиме нашето знање и искуство стекнато низ пракса и работа,во македонија и надвор од неа преку европските програми  за мобилност и развој преку проектот под програмата еразмус+, а воедно и развој на занаетчиството и оживување на изумрените техники на работа од областа на личните услуги за фризери, козметичари, масери и шминкери.

2

Изминатите десет години, најновите модули низ европа во стручните училишта и обучни  центри се   развиваат и усовршуваат во техниките од областа од личните услуги кои се поврзани со модулите од модниот стилизам и новите модули од областа на „ВИЗУЕЛНАТА СТИЛИЗАЦИЈА‘‘.

3

Овие модули од областа на модниот стилизам и визуелната стилизација се изучуваат заедно со техниките и вештините од областа на фризерството, козметиката и шминкерството. Секој кој сака да биде стилист мора да ги има изучено сите овие технки на работа, а воедно исто така да умее и да ги црта конфигурациите на телото кај клиентот ,да направи скици за соодветната тоалета на клиентот, да ја познава историјата на модата низ векови и начин на примена на истите материјали за работа, модни додатоци кои треба да се применат кај клиентот, се по пат на  предходно поставен проект.

4

Овој тип на обука ги потикна многу млади ученици и кандидати да се запишат повторно, во средните стручни училиштата и центрите од личните услуги, а воедно да размислуваат својата кариера да ја развиваат како идни стилисти и имаат повеќе можности при вработување и  креирање на својата кариера во иднина, а при тоа да не мораат да бидат ограничени во развојот на својата кариера и да ги применуваат техниките и вештините на работа, само од една дејност како на  работа од  фризер, козметолог или шминкер.

5

Преку приватниот обучен центар за стручна обука „Академија Леонтиќ од Скопје‘‘, преку курсевите, обуките  и многуте програми и модули што ги креиравме за вас, ќе имате можност  не само да се стекнете со комерцијалните вештини и техники на работа на нашите курсеви и обуки туку, исто така, со вас ќе ја понесете културата и психологијата на размислување на работа на стилистот, козметичар, фризер  и шминкер Васка Леонтиќ, која својата кариера ја базира на големо искуство низ работа и огромно истажување на потребите на пазарот на трудот како во нашата земја така и потребите и можностите кои се нудат низ Европа благодарение на личното присуство низ европските проекти, како учесник и како координатор на многу европски проекти, реализирани преку приватниот центар за стручна обука ,,Академија Леонтиќ‘‘.

Нашите курсеви и обуки се подготвени да бидат прифатени и лесно применливи, а воедно дизајнирани и развиени според потребите  на современиот начин на размислување и примена на работа.

Секој курсист и кандидат, по завршувањето на својата обука заминува од кај нас инспириран, исполнет со страст за идна посветеност и техничка совршеност, со стекнати најнови техники и вештини на работа,подготвени за развој на сопствен бизнис и кариера и да се биде конкурентен за работа на пазарот на трудот и во други институции не само во македонија туку и надвор од границите на нашата татковина.

Во обучниот центар нудиме обуки за фризери, козметичари, масери и шминкери и најновите модули, а тоа е визуелната стилизација и модниот стилизам.

  • ЗА ПОЧЕТНИЦИ БЕЗ РАБОТНО ИСКУСТВО организираме обуки од 8 месеци работно оспособување, и годишна програма за почетници без работно искуство за стручно оспособување, за кандидати на возраст од 13 години до 45-годишна возраст.
  • ЗА КАНДИДАТИ СО РАБОТНО ИСКУСТВО кои сакаат да изучат најнови техники на работа за нив се организираат обуки, од 5 дена до 3месеци,за кандидати на возраст од 25години до 55-годишна возраст.

 

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.