понеделник, 20 ноември 2017 Вести денес: 0

Конкурс за компаниите за користење искуства на странски експерти

Financial planning

За следната недела е предвидено објавување оглас, конкурс за компании во Македонија што ќе се пријават да користат искуства од странски експерти, соопшти денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Одговорајќи на новинарски прашања по посетата на новоизградената спортска сала во ОУ „Кочо Рацин“ во Кратово, Груевски потенцира дека Владата на ВМРО-ДПМНЕ до последен ден ќе работи да ги исполни ветувањата на граѓаните.

– Од моите информации веќе следната недела Владата планира да го објави конкурсот за компании во Македонија кои ќе се пријават да добијат речиси бесплатно странски експерт кој ќе престојува недели или месеци кај нив и врз основа на своите долгогодишни искуства од истата област,  да им ги пренесе најдобрите практики што ги има стекнато во развиени држави. Морам да потенцирам дека Владата на ВМРО-ДПМНЕ до последен ден ќе работи да ги исполни ветувањата на граѓаните, до последен ден ќе работи да ја подобри нивната состојба и од тие причини може да се очекува овој оглас да излезе следната недела, рече Груевски.

Огласот, како што кажа, ќе трае 45 дена и на него ќе може да се пријават сите компании од Македонија што ги исполнуваат условите. Тие ќе може да се пријават и да побараат државата да обезбеди експерт за нивната компанија и дејност поединечно или поединечно за каква област сакаат, за унапредување на прозводството, маркетинг,…

Досега услуги од таков експерт користеле над 10 компании во Македонија и, според Груевски, задоволството кај компаниите е огромно.

– Тоа им помога компаниите да растат, да се развиваат и со тоа да отворат нови работни места, а тоа е од исклучителна важност за Република Македонија, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.