четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Хилари Клинтон ќе основа сопствено политичко движење

Кандидатката на Демократската партија на минатогодишните претседателски избори во САД, Хилари Клинтон, синоќа најави дека планира да создаде ново движење наречено „Заедно напред“, што ќе пропагира политичка ангажираност и ќе се спротивставува на активностите на американскиот претседател Доналд Трамп.

Оваа најава, како што јави ДПА, претставува враќање на Клинтон на политичката сцена.

– Во текот на последните неколку месеци размислував, поминував време со семејството, и да, шетав во шумата, наведе Клинтон на нејзиниот Твитер налог.

– Повеќе од кога било сметам дека политичката ангажираност на граѓаните е од витално значење за нашата демократија. Исклучително сум инспирирана од сите, кои почнаа да организираат и водат. Оваа година не беше тоа што го предвидував, но знам за што ќе се борам: една љубезна, со широко срце, инклузивна Америка. Напред!, стои во објавата на Хилари.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.