петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 10

Стинг го продава својот стан вреден 56 милиони долари во њујоршката улица на богаташите

Британскиот рокер Стинг и неговата сопруга Труди Стајлер го продаваат станот во Њујорк Сити, кој се наоѓа на една од најскапите улици, во Централ Парк Вест.

Станот се наоѓа на 16 и 17 спрат, а го купиле во 2008 година за 27 милиони долари. Сега го продаваат за 56 милиони долари, бидејќи на неговиот ентериер работеле угледни дизајнери кои го трансформирале во уникатен дом.

Внатрешноста се простира на 1.600 квадратни метри. Имаат четири спални соби, 13 метри простор до Централ Парк. Во станот се наоѓа камин кој го разделува дневниот престој од собата за седење, која има вградени полици со книги. Во станот се наоѓа и библиотека. Од дневниот престој се влегува во модерна кујна и се доаѓа до едни од двете спирални скали. Кујната содржи два фрижидера, четири шпорети и три машини за садови.

На второто ниво, на кое исто може да се дојде со лифтот, се наоѓа луксузна спална соба со поглед на Централ Парк кој го одзема здивот.

Тука е и бањата, која има соба за облекување, спа бања и сауна. Имаат тераса од 120 метри квадратни.

Станарите на оваа зграда имаат многу поволности, меѓу кои се огромен фитнес центар, базен на врвот на облакодерот, кино сала, приватен ресторан, винарија, библиотека, соба за играње, надворешна тераса и др.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.