четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Утре пречек на Вардар, европскиот ракометен шампион!

Градот Скопје утре на плоштадот „Македонија“ ќе организира пречек на ракометарите на ракометниот клуб „Вардар“, по освоената титула во Европската лига на шампиони во Келн, Германија.

Ракометарите на РК „Вардар“ се очекува да слетаат на аеродромот „Александар Велики“ утре во 11:15 часот. Оттаму, тие ќе се упатат кон влезот на Скопје и ќе се движат по булеварот Александар Македонски до хотелот „Континентал“, па лево кон булеварот Гоце Делчев и кон зградата на МРТВ и ТЦ „Мавровка“.

Оттаму шампионите на РК „Вардар“ ќе се движат лево по булеварот Крсте Мисирков, па по булеварот Кочо Рацин кон зградата на Црвениот крст, а оттаму десно на улицата 11 Октомври, кон Порта „Македонија“.

Во 13 часот се очекува ракометарите на РК „Вардар“ да пристигнат на плоштадот  „Македонија“, преку Порта „Македонија“.

По повод освојувањето на европската клупска шампионска титула на РК „Вардар“, ЈСП Скопје организира бесплатен автобуски превоз за дочек на ракометарите на аеродромот „Александар Велики“.

Термините и локациите на тргнување на автобусите се следни:

1. Ѓорче Петров
Тргнува од црквата „Свети Петар и Павле“ во 9:30 часот, со застанување на следните локации:

– City Mall,
– Хотел „Карпош“ (наспроти Хотел „Карпош“ кон центар) и
– Македонски Пошти.

2. Кисела Вода
Тргнува од почетен терминал на линија 24 во 9:30 часот, со застанување на следните локации:

– Општина Кисела Вода,
– Транспортен Центар (Бензинска пумпа Макпетрол) и
– Алкалоид (Автокоманда).

3. Аеродром
Тргнува од ТЦ „Скопјанка“ (пред Тобако 2) во 9:30 часот, со застанување на следните локации:

– Т.Ц. Бисер,
– Пошта (Ново Лисиче),
– ФФМ (Ново Лисиче) и
– Слаткарница „Шарлота“ (автопат на излез од Маџари).

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.