вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Пукање во угостителски објект во Тетово – застрелан 35-годишен маж

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата пот коленица.

– Екипа на СВР-Тетово од разговор со очевидци на настанот информирана е дека вечерта во објектот имало организирано жива музика, и околу 00:20 часот во објектот женско лице почнало да крши чаши при што од страна на обезбедувањето на објектот биле преземени активности да ја отстранат надвор од објектот. Во тој момент И.А. станал од масата започнал расправија со обезбедувањето и физички ги нападнал, при што обезбедувањето го отстранило надвор од објектот, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Оттаму велат дека откако го исфрлиле, И.А. паднал на асфалт, извадил пиштол, се доближил до обезбедувањето и испукал еден куршум во воздух.

– Лицата од обезбедувањето се обиделе да го спречат во намерата но, тој испукал уште еден куршум нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница на М.А. кој бил пренесен во Медицинскиот Центар во Тетово, се вели во соопштението на МВР.

Тој по укажана лекарска помош е пуштен на домашно лекување.

Полициски службеници на лице место пронашле две чаури од испукани куршуми, и од И.А. е одземен пиштол модел „57 ТТ црвена застава“ калибар 7.62мм .

И.А. е приведен во СВР-Тетово и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.