петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Грција се враќа на меѓународниот пазар на обврзници

Грција ќе ја реализира долгоочекуваната емисија на обврзници, соопшти Министерството за финансии, што ќе биде прво издавање на грчки хартии од вредност од 2014 година.

Министерството објави „емисија на нови хартии од вредност деноминирани во евра со фиксна каматна стапка и рок на достасување во 2022 година“.

„Утврдување на цената на новите записи се очекува на 25 јули 2017 година, во зависност од пазарните услови, а конечната одлука би требало да се донесе на 1 август“ – стои во соопштението на Министерството.

Владата во Атина ангажирала шест банки да управуваат со нејзиното враќање на меѓународниот пазар на обврзници, меѓу кои се „Голдман Сакс“, „Сити“, „Дојче банка“, ХСБЦ, „БНП Париба“ и „Банката на Америка Мерил Линч“, пишува „Фајненшл тајмс“. Грција загуби пристап до пазарот на обврзници поради високите каматни стапки во 2010 година и само за кратко време се врати на пазарот со издавање на обврзници во 2014 година, за веќе следната година да побара трет последователен пакети меѓународна финансиска помош.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.