петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

ВМРО-ДПМНЕ: Владата набавува морски плодови, риба и октоподи, а крати на инфраструктура

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека СДСМ крати средства за образование, за здравство, за култура, за инфраструктура, а од друга страна преку СОЗР, Владата набавува морски плодови, октоподи, свежа риба.

– Завчера од страната на Бирото за јавни набавки беа објавени резултатите од три јавни набавки, и тоа за морски плодови, замрзната и свежа риба и октоподи, а набавува Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија. Хедонизмот на новата Влада излезе на виделина, очигледно дека Зоран Заев, Радмила Шекеринска и СДС не планираат да се откажат од своите џет-сет навики и луксузен стил на живот, за кое на крај сметката ќе ја платат граѓаните на Република Македонија, рече Ѓорѓи Крстевски.

Наместо најавените повисоки плати и просечна плата од 30.000 денари, минимална плата од 16.000 денари, плата за докторите од 100.000 денари и подобар живот за сите граѓани, Владата, според Крстевски, си обезбеди подобар живот за себе и тоа со егзотично мени.

– Иако најавија кратења за непродуктивни трошења и луксузирања како што СДС милува да ги нарече, скратија во делот на капиталните и инфраструктурни проекти, за изградба на градинки, на нови училишта, спортски сали секаде каде што не треба скратија, но не скратија од нивното богато мени, рече Крстевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Граѓаните, според него, од Заев и СДС очекуваат, што побрзо да ги засукаат ракавите и да ги довршат започнатите автопати, регионални и експресни патишта и да овозможат подобар стандард на граѓаните со мерките кои ги ветуваа во предизборието.

– За жал гледаме дека повторно во стилот на СДС од сето тоа ќе останат само празни ветувања и лаги, рече Крстевски.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.