петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Протест против договорот со Софија

Здружението „Блаже Конески“ повторно на протест. Учесниците порачаа дека ќе ги прогласат за национални предавници оние кои ќе стават потпис на документот.

Го повикуваме претседателот на Владата и министерот за надворешни работи да не го потпишуваат срамниот текст.

„Господа на вас останува да одлучите дали овој народ ќе ве памети како предавници или како патриоти, ако го потпишете овој договор народот ќе ве памети како најголеми предавници во нашата историја. Со ваквиот договор го убивате Блаже Конески, го убивате нашето национално малцинство во Македонија и го уништувате македонскиот дух“ – изјави Љубомир Сенковски од Здружението.

Тој му порача на Заев дека дел од македонскиот народ го гласаше за да донесе подобар живот и подостоинствен, а не гласале за живот исполнет со понижувања и срам.

„Ние ќе протестираме се до крај и ќе ги прогласиме за национални предавници оние кои ќе го потпишат овој договор. Ги повикуваме слободоумни граѓани без разлика на вера и нација да излезат и да дадат поддршка на македонскиот јазик, вера и идентитет и да дадат поддршка за одбрана на нашата историја“ – рече Сенковски.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.