вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Седлоски: Ова е голем триумф за Вардар

Македонскиот првак Вардар синоќа постигна минимална победа од 1:0 во првиот натпревар од третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ стигнаа до посакуваниот триумф без примен гол.

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски по дуелот изјави дека ова е голем победа за Вардар.

„Ова е голем триумф за Вардар, против еден клуб кој е речиси редовен учесник во Лигата на шампионите. Одигравме на резултат, мудро, фудбалерите ги извршија задачи кои им беа поставени во целост и мораме да бидеме задоволни. Потребно е да бидеме мирни, со двете нозе на земја, затоа што не очекува и реванш во Данска. И таму нема да се браниме, ќе одиме да постигнеме гол и да се обидеме да го елиминираме и овој противник. Честитки до фудбалерите и благодарност до публиката за фантастичната поддршка, беа нашиот 12-ти играч“ – изјави Седловски.

Тренерот на гостите Стале Солбакен по дуелот рече дека сепак ова е само прво полувреме.

„Ние не одигравме на посакуваното ниво. Ова е само првото полувреме од двомечот. Вардар беше подобар и успеа да постигне погодок. Ќе има и реванш во Данска, на кој се надеваме дека ќе бидеме многу подобри. Не дојдовме да се браниме, стратегијата беше да постигнеме гол, но не успеавме во тоа“ – истакна Солбакен.

Реванш натпреватот меѓу Копенхаген и Вардар ќе се одигра на 2.август.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.