недела, 17 декември 2017 Вести денес: 0

Вардар елиминиран од Копенхаген во Лигата на шампионите

Македонскиот првак Вардар е елиминиран од данскиот Копенхаген во второто квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Вардарци во реванш мечот одигран на гостински терен на стадионот „Телиа Паркен“, загубија од Копепенхаген со 4:1, па со вкупни 4:2 црвено-црните се елиминирани од Лигата на шампионите.

Домаќините уште во втората минута поведоа со 1:0 со голот на Јан Грегуш. Сепак, македонскиот првак брзо се врати во игра со погодокот на Бобан Николов во 19.минута. Вардарци и во продолжението беа поактивни, но по еден корнер во 26.минута од левата страна и лошата интерванција на Барсегјан кој си постигна авгогол, данскиот тим дојде повторно во водство од 2:1.

Во вториот дел вардарци имаа и играч повеќе откако Грегуш во 71.минута заработи црвен карто. И, наместо бројчаната предност на теренот да биде искористена, македонскиот првак му дозволи на данскиот да дојде и до трет гол. Тоа се случи во 75.минута кога Федерико Сантандер од 4-5.метри несметан од никого, биеше со глава во мрежата на Гачевски.

Конечните 4:1 за Данците ги постави Пиерос Сотириу во 88.минута од пенал.

Со ова вардарци го завршија својот настап во Лигата на шампионите, но не и на европската сцена. Имено, македонскиот првак ќе настапи во плејофот во Лига Европа, каде го чекаат уште два европски меча до пласман во групната фаза.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.