недела, 17 декември 2017 Вести денес: 0

Вардар против Фенербахче, а Шкендија против Милан во баражот од Лига Европа

Атрактивни противници добија македонските екипи во баражот од Лига Европа, шампионот Вардар ќе игра против турската екипа Фенербахче, во чии редови ова лето потпиша младиот македонски репрезентативец Ељиф Елмас, додека Шкендија за ривал го доби поранешниот европски шампион Милан.

Според распоредот, првите натпревари треба да се играат на 17 август, а Вардар и Шкендија се домаќини на првите дуели. Реваншите се на 24 август, но може да дојде до промена на термините.

Бараж двојки во Лига Европа: Вардар – Фенербахче, Шкендија – Милан, Ајакс – Розенборг, Осиек – Австрија Виена, Црвена Звезда – Красондар, Алтах – Макаби Тел Авив, БАТЕ Борисов – Олександрија, Маритимо – Динамо Киев, Бриж – АЕК Атина, Динамо Загреб – Скендербег, Лудогорец – Судова, Панатинаикос – Атлетик Билбао, Аполон – Митјиланд, Домжале – Олимпик Марсеј, Партизан – Видеотон, ФХ – Брага, Евертон – Хајдук, Утрехт – Зенит, Легија – Шериф, Виторул – Салцбург, Викторија Плзен – АЕК Ларнака и ПАОК – Остерсунд.

Победниците ќе се пласираат во фазата по групи во Лига Европа.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.