недела, 17 декември 2017 Вести денес: 0

Жито маркет број 54 отворен во Петровец

ДПТУ „ЖИТО“ ДООЕЛ Велес го отворија својот прв објект во општина Петровец. Со новоотворениот Жито маркет, граѓаните од оваа општина добија модерен супермаркет што нуди голем избор производи од многу брендови, со пристапни цени, одлична услуга како и разни поволности и чести промотивни акции за купувачите.

Ова е 54-тиот објект на велешката компанија со што Жито маркети си ја зацврсти својата позиција на еден од најголемите ланци на супермаркети, со најбрзорастечка мрежа присутни низ целата држава.

Темпото на растење се должи на зголемените барања од граѓаните за концептот на супермаркетот што го нуди токму Жито маркет, модерен и прилагоден на потребите на потрошувачите.

„На жителите на Петровец им нудиме концепт на малопродажен објект со ниски цени. Отвораме супермаркет што соодветствува со барањата и потребите на современиот потрошувач. „Жито маркети“ со секој новоотворен објект останува доследен и ја применува својата веќе докажана политика – понуда и услуга во согласност со високите стандарди на компанијата како и исполнување на барањата на купувачите“, изјавија од Жито Маркети.

Отворањето на новиот објект беше проследено со бројни промоции, дегустации, како и продажни акции од типот 1+1, 2+1, гратиси и уште многу разни изненадувања за купувачите на денот на отворање.

Новиот Жито маркет во Петровец располага со 220 квадратни метри површина, паркинг простор и две наплатни каси.

Работното време на супермаркетот е од понеделник до сабота од 07.30 до 21.00 часот и во недела од 08.00 до 16.00 часот.

За повеќе информации за Жито маркети посетете ја страницата www.zito.com.mk или нашата фејсбук страница.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.