петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

Олимпијакос нов лидер во Евролигата

Кошаркарите на Олимпијакос по триумфот синоќа на гостувањето кај Милано со 87:86, со натпревар повеќе во однос на ЦСКА Москва, се искачија на првата позиција.

Грчката екипа во рамките на 9. коло ја постигна седмата победа, а најефикасен кај победникот беше Џамел Мек Лејн со 22 поена, додека кај Милано најефикасен беше Американецот со македонски пасош Џордан Теодор со 20 поени.

Победа на гости во ова коло постигна и Басконија на дуелот во Белград против Црвена Звезда со 85:81.

На другите три дуели победија домашните екипи: Жалгирис – Анадолу Ефес 91:83, Бамберг – Валенсија 83:82 и Барселона – Макаби 89:67.

Денеска се играат три натпревари од оваа рунда: Фенербахче – Химки, Панатинаикос – Реал Мадрид и Уникаха – ЦСКА Москва.

Олимпијакос е прв на табелата со скор 7-2 (победи-порази), пред ЦСКА Москва со 6-2, а потоа следуваат: Реал Мадрид, Фенербахче, Панатинаикос и Химки со скор 5-3.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.