петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

Обвинет за 27-ми не го пуштиле на погребот на својата мајка

Еден од осомничен за настаните од 27 – ми кој добил мерка притвор побарал од судот да присуствува на погребот на својата мајка, но судот сурово го одбил барањето.

Иако адвокатите на осомничениот од судот побарале домашен притвор или некоја друга мерка се со цел осомничениот да може да присуствува на погребот на мајка му, судиката сурово го одби барањето и на осомничениот му одреди мерка притвор и веднаш потоа бил префрлен во казнено поправниот дом Шутка и со тоа го оневозможиле за последен пат да се прости од својата мајка.

Неговите бранители кога му соопштиле дека ќе оди во истражниот затвор Шутка, морале да му соопштат и дека неколку часа пред тоа починала мајка му.

За да биде состојбата уште потрагична овој осомничен бил во својата викендичка кога добил повик да се јави службено во судот. Сам, без да го извести семејството дошол во судот и кога разбрал дека е дел од големата акција на полицијата повикал бранител.

Во меѓувреме во неговиот дом починала мајка му, но додека не дал исказ никој не му кажал, за да може да биде добро сконцентриран пред судијата.

Осомничениот и бранителите барале од судијатата на претходна постапка, Весна Димишкова да му одреди или куќен притвор или друга мерка токму поради смртта на мајката, но судијката одбила и донела решение по што осомничениот е однесен во Шутка со што го оневозможиле осомничениот да присуствува на погребот на својата мајка.

Исто така распитот и работата на судиите траела до 6 часот изутрината. Дел од бранителите останале до 4, а некои набрзина заминале до канцелариите каде по кус одмор и мала дремка се вратиле назад. Нив не им било дозволено да се измешаат со осомничените кои биле држени под силно полициско обезбедување со посебен режим на движење и комуникација.

Биле направени списоци кој осомничен кај кој од двајцата судии Весна Димишкова и Ненад Савески ќе даваат исказ. Почнал распитот и првичните информации дека се предвидуваат решенија за притвор. Адвокатите забележале дека сите кои излегуваат од канцеларијата на Димишкова добиваат притвори, а оние кои се на распит кај судијата Савески добиваат куќен притвор. Неколку пати и списокот на распоред кој каде ќе се сослушува бил менуван. Сите кои се паднале кај судијата Савески им било полесно оти се надевале и добиле куќен притвор.

Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.