вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Author Archives: adminepp

10 години Илирика во Македонија: Продолжување на трендот на отворање на можностите

Илирика како врвна финансиска институција која нуди високо ниво на инвестициски услуги во Македонија прослави два јубилеја, 10 години...

„Seavus едукативен и развоен центар“ стартува Академија за програмирање во Охрид

„Seavus едукативен и развоен центар“ (СЕДЦ) ја проширува својата мрежа на дејствување со отворање на Академија за програмирање во Охрид....

„Вино на штикли“ во Форца

Како дел од негувањето и ширењето на винската култура во земјава винскиот бар и ресторан „Форца“ во соработка со иницијативен одбор...

Прв македонско-полски бизнис форум на жени претприемачи

Македонската мрежа на ментори во соработка со Министерството за Надворешни работи и Амбасадата на РМ во Варшава и ангажманот на Вршителот...

Challenge day можност за освојување на целосна стипендија за следната академска година во SEDC

Seavus едукативниот и развоен центар го најавува традиционалниот, добро познат Challenge day, ден за тестирање на идните најперспективни генијалци...

Потпишан Меморандум за соработка меѓу Институтот за геостратешки истражувања при МНР и Генералниот секретаријат на ЦЕИ

Во рамките на воспоставената соработка на Институтот за геостратешки истражувања и надворешна политика (ИГИНП) при Министерството...

Christian Roth и Eric Domege ја споделија инспирацијата за нивните безвременски креации

За да се постават темелите на авангардните креации на очила и да се издигнат очилата како врвен моден додаток е потребна неизмерна пожртвуваност...

Ексклузивна презентација од светски познатиот дизајнер Christian Roth

Christian Roth, дизајнерот чии безвременски креации на очила ги надградуваат најуникатните модни стилови ќе ја претстави сржта на неговата...

Амбасадорот Мемеди ги презентираше акредитивите во султанатот Оман

Амбасадорот на Република Македонија, Н.Е. Абдулкадар Мемеди, со највисоки протоколарни почести, на 20 април 2017г. ги предаде копиите на...

Амбасадорот Мемеди ги презентираше акредитивите во Саудиска Арабија

Амбасадорот на Република Македонија, Н.Е. Абдулкадар Мемеди, со највисоки државни почести, ја предводеше групата од 22 Амбасадори, кои...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.