петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Author Archives: Лидер

ЗАЕДНО ЗА ПОГОЛЕМА БЕЗБЕДНОСТ ВО СООБРАЌАЈОТ “БЕЗБЕДНИ ПРВАЧИЊА“

Во текот на септември и октомври оваа година, Триглав Осигурување, во рамките на проектот „Заедно за поголема безбедност во сообраќајот“,...

ОБЕЛЕЖАНА СТОГОДИШНИНАТА ОД НЕЗАВИСНОСТА НА ФИНСКА

Свечен концерт во Даут пашиниот амам Со концерт на музика од прочуениот фински композитор Јан Сибелиус, а во изведба на истакнатиот...

САСА постигна рекорд во безбедноста – 365 дена без повреда на работно место

Македонска Каменица, 27.10.2017 – Вработените и менаџментот на рудникот за олово и цинк САСА одбележаа значајно достигнување – 365 дена без...

“Суперхикс” го стресе Г.Т.Ц. и најави концерт во Скопје / Видео

Македонската ска и панк група „Суперхикс“ денес го промовираше своето прво винилно издание за својот последен албум “Underground Evergreens”...

“Суперхикс” утре ќе го промовира “Underground Evergreens” на винилно издание

Македонската ска и панк група „Суперхикс“ утре во ќе го промовира своjот албум “Underground Evergreens” на винилно издание. Промоцијата...

НБА кошаркарот Мобли ги тренираше децата од СОС Детско село

Кутино Мобли, бивш НБА кошаркар а сегашен инвеститор во Македонија преку NYSKХолдингот, беше во еднодневна посета на СОС Детско село.Децата...

Потпишан Меморандум за разбирање за меѓусебна соработка меѓуСАМИТ100 и Коморскиот инвестициски форум Скопје

Во рамки на 6-тиот годишен САМИТ100, беше потпишан Меморандум за соработка помеѓу регионалната платформа САМИТ100 и Коморскиотинвестициски...

Бизнис елитата од регионот на Wine & Dine со Тиквеш

По динамичниот прв работен ден од 6-та регионална економска средба Самит 100 во Скопје, регионалната бизнис елита уживаше во Wine & Dine...

Жито Лукс ги наградува своите верни потрошувачи од Скопје

„Секое утро – нова награда“ е големата наградна игра што ја организира, најголемиот производител на леб Жито Лукс за сите свои...

Маслото од канабис oд Македонија со врвен квалитет и пониска цена

Во Македонија во моментов е дозволена употребата на маслото од канабис во медицински цели за лечење на четири болести и затоа во старт...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.