петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Author Archives: Лидер

Нормализирана испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во Општина Центар

Испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во општината Центар е целосно нормализирана откако екипите на Дистрибуција...

Витаминка со саемското претставување на Ануга 2017 ќе работи на нови пласмани на странски пазари

Со непосредна презентација на квалитетот, производите на Витаминка се претставија на најголемиот саем за храна и пијалаци, Ануга 2017...

Македонски студентки со стипендија од ОКТА и Хеленик Петролеум за постдипломски студии во Грција

Стефанија Таневска и Ангелина Славески се двете добитнички на стипендиите запостдипломски студии на конкурсот што беше...

Потрошувачите, куќните совети и управителите да проверат дали зградите се подготвени за грејната сезона

За да може грејната сезона насекаде да стартува навремено, потребно е станарите да гизавршат интервенциите кај внатрешната инсталација,...

1 ГОДИНА УСПЕШНА И НАПОРНА РАБОТА МУ ЈА ДОНЕСЕ НА ПАРК ХОТЕЛ И СПА НАГРАДАТА БРЕНД ЛИДЕР ЗА 2017 ГОДИНА

Пред само една година, во септември 2016 беше отворен Парк Хотел и Спа, ултра модерен хотел со 5 звезди кој на своите гости нуди посебно...

Вина на Тиквеш освоија награди на два престижни вински натпревара во Австрија и во Азија.

Вината на „Тиквеш” донесоа нови успеси од два светски натпревари. Трите вина на Винарската визба „Тиквеш” кои учествуваа на реномираниот...

Кулинарски дуели на познатите личности во големото Веро шоу

Познати личности од земјава ќе ги демонстрираат своите кулинарски вештини и ќе се натпреваруваат во готвење во големото тридневно...

Со новата LTE напредна технологија, Неотел овозможува поквалитетен и побрз интернет

Со последните инвестиции во сопствената инфраструктура, Неотел ја воведе LTE напредната технологија од последната генерација и со тоа...

Заедничка акција за пример: Собран отпадот од брегот и водите на езерото Матка

Продолжува волонтерската еко-акција „Рециклирате ли?“ иницирана од Пивара СкопјеСвесни за огромното значење на чистата и здрава животна...

ТУТУНСКИ КОМБИНАТ ПРИЛЕП СЕ РАЗВИВА ВО ВИСТИНСКИ ПРАВЕЦ

Реновирање на фабриката на Тутунски Комбинат Прилеп Тутунски Комбинат Прилеп продолжува со процесот на модернизација и обновување...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.