петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Author Archives: Лидер

Волонтери од ЕВН го осветлија Титов врв

Тим на ЕВН волонтирајќи се искачија на Титов врв (2747 м) за да постават соларни панели за потребите на планинарите. Оваа активност е во...

Интервју со Билјана Прличкова, в.д. извршен директор на МАСИТ: МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ на 26 и 27 септември во Скопје

Веќе го најавивте настанот МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ. Може ли да ни кажете повеќе детали, што и каде ќе се случува, како заинтересираните можат...

Шести годишен самит на Македонија 2025: Првокласен настан од глобален карактер

На 1-ви и 2-ри ноември, Скопје ќе биде домаќин на „Самит Македонија 2025“. Самитот претставува динамична платформа за споделување на знаења...

Вработените на УСЈЕ на работа пеш или со автобус

Во рамки на годинешната „Европска недела на мобилност“ Активното вклучување на Цементарница УСЈЕ во одбележување на „Европската...

Втора година по ред одличен успех на „Тиквеш“ и Домен Лепово“ во Кина

Златни медали за врвните вина „Бела вода“ во Кина Винарската визба „Тиквеш“ го надмина минатогодишниот успех остварен на најголемиот...

Масит ИКТ денови во Скопје

Глобалната динамика на ИКТ пазарот бара системски приод кон решавање на прашања поврзани со иновации, развој и глобална конкурентност....

Seavus едукативен и развоен центар од оваа година ги збогати своите програми со три нови атрактивни насоки

Seavus едукативен и развоен центар од оваа година ги збогати своите програми со три нови атрактивни насоки за кои интересот кај младите...

Назначен втор извршен директор во Триглав Осигурување Скопје

Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје на својата 133-та седница, одржана на 29.08.2017 година, го назначи г. Рок Пивк за втор...

УРБАН ИНВЕСТ – 27 ГОДИНИ ПОСТОЈАНО ИСТРАЖУВАЊЕ И ПОДОБРУВАЊЕ ВО ГРАДЕЖНАТА ИНДУСТРИЈА

Урбан Инвест најголемиот производител на Павер елементи и Терастон плочки во Македонија и на Балканот е основана во 1990 година, oд страна...

Coca-Cola HBC и Пивара Скопје го потврдија статусот светски лидери во одржлив развој

Пивара Скопје, заедно со останатите членки на Coca-Cola HBC групацијата и оваа година го освоија првото место во светската индустрија за пијалаци,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.