петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Author Archives: Лидер

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ бараат од Антикорупциска мислење за член од Изборниот законик

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска до Државната комисија за спречување на корупција поднесоа...

Од недела заладување, до 32 степена

Краткотраен дожд со грмежи, особено во јужните делови од земјата се очекува денес и утре во попладневните часови, најави УХМР. До петок...

Европски цени пред арената „Филип Втори“ за мечот од УЕФА Супер купот

Полека се привршуваат и последните детали пред вечерашниот меч меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед во рамките од УЕФА Супер купот. Строгите...

Францускиот печат пишува за „крај на спорот за името“ на Македонија

Француските весници „Хуманите“ и „Либерасион“, неделникот „Експрес“ и телевизијата ЛЦИ, во ист ден објавуваат анализа за грчко...

Прашалник за идентификување на организациите кои се бават со социјално претприемништво во Македонија

Проектот ко-финансиран од ЕУ, а спроведуван од Центарот за истражување и креирање политики, Смарт Старт почнува со мрежно поврзување...

Собраниската расправа за разрешувањето на Зврлевски ќе продолжи задутре Скопје, 7 август 2017 (МИА) – Спротивставени мислења и оценки,реплики,...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат интерпелација на министерот Николовски

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесат Интерпелација за работата на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски...

Министрите за земјоделство од регионот бараат Хрватска да ги укине одредбите од Правилникот за увоз на зеленчук и овошје

Хрватска итно да ги укине одредбите од Правилникот за увоз на свежо овошје и зеленчук, побараа денеска од Сараево министерот за земјоделство,...

Jавна расправа за нацрт стратегијата за интеграција на бегалци и странци

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска одржа второ продолжение на јавната расправа за предлог нацртите на Стратегијата...

Мурињо: Ќе се обидеме да победиме, но има разлика меѓу Лига Европа и Лигата на шампиони

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо првпат е во Македонија и се надева дека нашиот главен град ќе му донесе среќа да го освои...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.