петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Author Archives: Лидер

Димовски: Фактот дека Владата потпиша штетен договор со Република Бугарија е се поголем

СДС дејствува и склучува договори без да ги има во предвид македонските државни и национални интереси. Договорот со Бугарија е класичен...

Забрани за 36 работодавачи за непочитување на препораките за работа во услови на тополотен бран

Инспекторите за труд од областа безбедност и здравје при работа донеле 36 забрани на работодавачи кои не ги почитувале препораките да...

Димовски со писмо до Џафери и Тевдовски за ребалансот

ПРЕДМЕТ: ОТВОРЕНО ПИСМО До – Претседателот на Владата на Република Македонија , г-дин Зоран Заев – Министерот за финансии, г-дин...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозна одлука на Апелацискиот суд Скопје

Антонио Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција реагираше на одлуката на Апелацискиот суд Скопје и нагласи...

Седницата за ребалансот на Буџетот продолжува утре

Собраниската расправа за ребалансот на Буџетот за 2017 година ќе продолжи утре во 11 часот. Владејачкото мнозинство и опозицијата и во...

ДИК подготвена за спроведување на локалните избори

Прирачниците за едукација на општинските изборни комисии и избирачките одбори беа усвоени на денешната 124. седница на Државната изборна...

Вардар против Фенербахче, а Шкендија против Милан во баражот од Лига Европа

Атрактивни противници добија македонските екипи во баражот од Лига Европа, шампионот Вардар ќе игра против турската екипа Фенербахче,...

ВМРО-ДПМНЕ бара итна собраниска седница за пожарите

ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието ќе поднесе Информација за состојбата со пожарите во Македонија. Пратеникот Илија Димовски побара...

Пожарот на Матка локализиран, кај Македонски Брод се уште активен

Пожарот на Матка е локализиран, а оној во селото Требовље кај Македонски Брод што е активен десетина дена, се проширил кон општините...

ССМ: Да се почитуваат препораките

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) поради енормно високите температури и можноста за топлотен бран, повикува да се почитуваат...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.