петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Author Archives: Лидер

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата за еколошка катастрофа

Скопје, 4 август 2017 (МИА) – ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата предводена од СДСМ за неспособност и неодговорност оти дозволила да се прошират...

АД ЕЛЕМ со добивка од 8,6 милиони евра во првото полугодие од годинава

АД ЕЛЕМ во првите шест месеци од годинава оствари нето добивка од 533 милиони денари или 8,6 милиони евра, а депозитите во неколку домашни...

МЗ: Од утре високи температури од портокалова фаза

Министерството за здравство соопшти дека согласно најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, почнувајќи од...

Tрамп: Односите меѓу Вашингтон и Москва се на „досега невидено опасно ниво“

Американскиот претседател Доналд Трамп напиша на Твитер дека односите меѓу Вашингтон и Москва се на „досега невидено опасно ниво“. Вината...

МЗШВ ќе достави нота за стопирање на Правилникот за контрола при увозот на овошје и зеленчук

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе достави нота до хрватското Министерство за земјоделство за стопирање...

За опозицијата ребалансот неразвоен, за власта базиран на реални проекции

Собранието на Република Македонија денеска ја продолжи расправата за ребалансот на Буџетот, што почна во вторникот. Масакриран Буџет,...

ЕУ: Скандалот со загадените јајца од Холандија е под контрола

Европската комисија денеска се обиде да ги убеди потрошувачите дека јајца од Холандија со исклучително високо ниво на инсектицидот...

ВМРО-ДПМНЕ бара Владата да го поддржи предлогот за зголемување на платите

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува министерот за финансии Драган Тевдовски, Владата и премиерот Зоран Заев, заедно со пратениците на СДСМ, да го...

Македонски телеком со зголемена нето добивка во првото полугодие

Приходите од продажба на Македонски телеком АД-Скопје во првите шест месеци од годинава изнесуваат 4.967 милиони денари, што претставува...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот ги одзема пасошите под политички притисок

ВМРО-ДПМНЕ денеска реагира за одземањето на патните исправи на неколку функционери на ВМРО-ДПМНЕ без притоа, како што истакнуваат, судот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.