сабота, 18 ноември 2017 Вести денес: 0

Author Archives:

СДСМ со СЈО креирајќи впечаток дека ја брани државата од криминалци, на голема врата го менува името и врши грабеж на економијата

Зоран Заев креира димна завеса дека воведува ред во државата, а всушност ја витка кичмата за името. Неговата партија- СДСМ, преку Специјалното...

Нимиц ќе даде предлог за името, тврдат грчки медиуми

Посредникот на ОН во спорот за името Метју Нимиц на средбата со претставниците на Грција Адамантиос Василакис и на Македонија Васко...

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо владата на СДС која веќе 6 месеци е на власт да преземе чекори кон подобрување на квалитетот на воздухот, тие ги укинуваат и корисните мерки кои ги воведе претходната влада

Граѓаните на Велес синоќа се соочија со еколошка бомба. Мерните станици во градот покажаа опасно висока загаденост на воздухот со ПМ10...

Обилни врнежи денеска и утре, се очекува зголемување на нивото на реките

Во Македонија утрово е облачно со врнежи од дожд и дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на денот врнежите од дожд на...

Десет сообраќајки вчера во Скопје, 14 лица исклучени од сообраќај

Седум лица биле полесно повредени во пет од вкупно 10 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје....

Шилегов мандатот го почна со делби и говор на омраза, не пропушти да си препише проекти од Трајановски

На својот прв говор градоначалникот Петре Шилегов почна со делби и своите политички противници ги нарече фашисти, а себе си се прогласи...

Груевски предупредуваше – Крајната цел е името, дојде тоа време, Заев договара ново име на државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски пред речиси еден месец предупредуваше дека крајната цел со носењето на Зоран Заев и СДСМ...

Миланов: СЈО прави огромни пропусти со обвинителните акти со што судството и владеењето на правото се заробени

Како стручњак сум разочаран од она на кое ниво се составени и поднесени поголемиот дел од овие обвинителни акти на СЈО, затоа што навистина...

ВМРО-ДПМНЕ: Цели градови се гушат во смог, а ветувањата на СДС доживуваат фијаско- наместо почист воздух, нивото на загаденоста урива рекорди

Болниците се преполни со пациенти со респираторни заболувања, а последиците од загадениот воздух се повеќе ги чувствуваат и децата...

Облачно со локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.