вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: алжир

Претседателот Иванов ги прими младите ракометни репрезентативци на Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ги прими членовите на младата македонска ракометна репрезентација кои...

„Фолксваген“ ќе гради погон во Алжир

Германски „Фолксваген“ потпиша договор со алжирскиот партнер за продажба, компанијата „Совак“, за изградба на погон за монтирање...

Во Алжир отворена клиника за одвикнување од Фејсбук

Во Алжир е отворена клиника за зависници од Фејсбук, поради страв дека разни екстремистички исламистички групи би можеле да им го...

Убедлива победа над Алжир, следи дуел со Франција

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа на тунирот во Нант оствари висока победа над Алжир 32:20 и попладнево во финалето на...

Трагедија : Во Алжир убиен фудбалер додека го прославувал постигнатиот гол / Видео +18

Камерунскиот напаѓач Алберт Ебосе почина на теренот од меч во алижирската лига откако беше погоден со тврд предмет кој долета директно...

Објавени снимките од остатоците на паднатиот авион на „Ер Алжир“

Француската телевизја Франс 2 денеска ги објави првите снимки од остатоците на авионот на „Ер Алжир“ што се урна вчера во Мали, јави...

Пронајдени остатоците: Нема преживеани во алжирскиот авион

Пронајдени се остатоците од алжирскиот авион кој денеска се урна во Мали. Авионот е лоциран во северниот дел на Мали каде претходно...

Паднатиот авион на „Ер Алжир“ пред пет години бил на Реал Мадрид

Авионот „Ер Алжир“ кој денеска се изгуби од радарите и падна во Мали, во периодот 2007-2009 година бил во сопственост на шпанскиот фудбалски...

Гуркуф нов селектор на Алжир

Кристијан Гуркуф во следните четири години ќе ја вржи селекторската функција во алжирската фудбалска репрезентација. Педесет и деветгодишниот...

Алжирските фудбалери ќе ги донираат премиите за жителите на Појасот Газа

Фудбалерите од репрезентацијата на Алжир своите премии од Светското првенство во Бразил ќе ги донираат за жителите на Појасот Газа. Според...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.