петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 10

Tag Archives: балкан

Исклучителни безбедносни мерки за посетата на Пенс

Црногорските власти во текот на последните денови подготвуваат исклучителни безбедносни мерки за посетата на американскиот потпретседател...

Пожарите во Црна Гора под контрола

Сите пожари во Црна Гора се ставени под контрола. Сепак, и натаму тлее пожарот во Забрѓа и Мркова кај Херцег Нови. Од Службата за заштита...

Почнува судењето на обвинетите за тероризам во Црна Гора

Во Подгорица почнува судењето на обвинетите за обидот за тероризам на денот на парламентарните избори во Црна Гора, на 16 октомври минатата...

„Вечерње новости“: Германија подготви мини Маршалов план за Балканот

Германија има подготвено мини Маршалов план за Балканот, што во следните неколку години треба да ги крене економиите од  регионот, а...

Кој е највисок на Балканот?

Истражувањето кое е спроведено во рамки на проектот JoinEU-SEE за висината на мажите во светот, вклучувајќи и некои земји настанати од распадот...

Робин О’Нил: За мир на Балканот, Македонија веднаш во НАТО

Медијаторот во грчко-македонскиот спор Робин О’Нил смета дека Македонија треба да стане членка на НАТО без натамошно одлагање. –...

Батковски: Автори од западот пропагираат големи еднонационални држави на Балканот

Јас го гледам проблемот многу пошироко во врска со безбедноста на Република Македонија. Не е проблем само 27 април. Проблемот е многу...

Попоски за ИБНА: Промените на границите на Балканот не се патот напред

Во третото и последно интервју на маргините од 127. сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа, министерот за надворешни работи...

Стејт департмент за Балканот: Русија го продлабочува влијанието

Високиот официјален претставник на американскиот Стејт департмент, Хојт Брајан Ји предупреди дека Русија ги продлабочува напорите...

Дитман: Опасни изјавите за промени на границите на Балканот

Германскиот амбасадор во Србија, Аксел Дитман истакна дека сите изјави, кои имаат цел менување на границите на Балканот се опасни...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.