четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: балкан

Конгресна делегација ќе ја ревидира политиката на Обама на Балканот

Делегација на американскиот Конгрес, предводена од републиканецот, Боб Гудлат замина во „итна мисија“ во регионот со растечки тензии,...

Компаниите од Блискиот исток инвестираат во недвижнини на Балканот

Инвестициите на компаниите од Блискиот исток се во проекти со недвижнините на Балканот проучи Фајненшел Тајмс, откривајќи кои се причините...

Генетска мапа која предизвика збунетост на Балканот

Понекогаш вистината ни гледа право во лица. Токму тоа се случува при секоја проверка на потеклото, клучните зборови, кои често и премногу...

Балкански мистерии

Ако бегалците од Босна, како што тврди Карл Билт, ја направија Шведска подобра земја, зошто тогаш тие кои останаа во Босна и Херцеговина...

Јункер: Распаѓањето на ЕУ може да предизвика војна на Западен Балкан

Распаѓањето на Европската унија може да предизвика војна на Западен Балкан, изјави претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер...

Хан: Русија на Балканот е воен, но не и економски фактор

Русија на Балканот е само воен, но не и економски фактор, смета европскиот комесар за прошируавње Јоханес Хан. – Русите само малку не...

Јосифовиќ: ЕУ има внатрешни проблеми, нема да може да се фокусира на Балканот

И понатаму ќе останеме во ситуација статус кво, затоа што сите кои учествуваат во оваа политичка криза се со сосема спротивни дијаметрални...

Робин О’Нил: Македонија од секогаш е под закана на соседите

„Македонија одамна е под закана од соседите, кои не ѝ посакуваат добро, па дури и би сакале таа да исчезне. Но, стабилноста на балканскиот...

Балканци – исти луѓе со слични разлики

Балканот е чудно место. Тоа е едно ќоше на светот кое некако успева секогаш да биде во центар на вниманието. Тоа е еден полуостров во...

Хан: Иднината на Балканот е во ЕУ

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан оцени дека ситуацијата во земјите од Западен Балкан и натаму е кревка и трајно решение е...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.