четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: балкан

Недвижнините како политичка алатка на Балканот

Косовските Албанци масовно купуваат недвижнини во Ниш и во јужна Србија, Арапите од Блискиот исток основаат компании и стануваат...

Конференција за глобалните безбедносни предизвици врз Европа и Балканот

Во организација на Секретаријатот за европски прашања денеска во Министерството за надворешни работи ќе се одржи конференција на...

Недоволна контрола на џихадистите

Во Центарот за трансатлански односи (SAIS) при Универзитетот „Johns Hopkins” во Вашингтон е одржан панел за екстремизмот на кој учествуваа...

Се тресе Балканот, епицентарот во БиХ

Два политички потреси со епицентар во БиХ во последниот месец го тресат Балканот, а во исчекување да се слегнат референдумските и изборните...

Австрија: Балканот подрачје за регрутација на џихадисти во Европа

Австриското Министерство за одбрана предупредува дека Западен Балкан претставува подрачје за регрутација и логистичка база на џихадистите...

Повторно воена реторика на Балканот

Во најжешка размена на зборови од војната од 90-те години на минатиот век, Србија ја предупреди Босна дека ќе им помогне на босанските...

Вучиќ-Ѓукановиќ: Мирот и стабилноста во регионот се клучни за каков било напредок

Српскиот и црногорскиот премиер, Александар Вучиќ и Мило Ѓукановиќ синоќа на средба во Њујорк се согласиле дека мирот и стабилноста...

Попоски: Заеднo да ги урнеме стереотипите за Балканот

Во рамки на 71-та сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, министрите за надворешни работи на државите од Западен...

Петр Павел: Балканот и понатаму е потенцијален извор на воени судири

Претседавачот со Воениот одбор на НАТО, генералот Петр Павел изјави дека Балканот се уште е потенцијален извор на воени судири и порача...

Земан: Бегалците ќе дојдат од Германија, не од балканскиот пат

Чешкиот претседател Милош Земан на прашањето дали се уште смета дека поради миграцијата може да биде распоредена и Армијата и кога...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.