сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: БАН

Телефонски разговор Бан – Трамп

Генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун синоќа телефонски разговараше со избраниот претседател на САД Доналд Трамп и му ја честитао победата,...

Промоција на зборник од заеднички проект на МАНУ и БАН

Македонската академија на науките и уметностите денеска организира завршна промоција на заеднички зборник со Бугарската академија...

МАНУ и БАН во Скопје го одбележаа Денот на св. Кирил и Методиј

Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) и Бугарската академија на науките (БАН) денеска со свечен собир во Скопје го одбележуваат...

Научна конференција на МАНУ и БАН

Македонската академија на науките и уметностите и Бугарската академија на науките денеска во Битола организираат научна конференција...

БАН и МАНУ по втор пат заеднички ги чествуваат Светите браќа Кирил и Методиј

Бугарската академија на науките (БАН) и Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) втора година по ред заеднички го чествуваат...

Денови на БАН во МАНУ

Во Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска ќе се одржи манифестацијата „Денови на Бугарската академија на науките...

Заедничко македонско-бугарско чествување на Св. Кирил и Методиј

 Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) и Бугарската академија на науките (БАН) денеска во Софија заеднички го чествуваа...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.