четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: бдп

Поради пандемии светот може да загуби илјадници милијарди долари

Поголемиот дел од светот не вложува доволно пари за да го спречи потенцијалното глобално ширење на болести кои можат да убијат милиони...

Германија со неочекуван раст на БДП во првиот квартал

Најсилната европска економија, германската,  во првите три месеци од годинава оствари раст од 0,6 проценти во споредба со минатата година,...

Раст и во услови на политичка криза

Македонија испорачува стапки на економски раст и во услови на политичка криза. Остварувањето за 2016 година и проекциите на домашните...

БДП на Дубаи со поголема стапка на раст од другите арапски економии

БДП на Дубаи веројатно ќе порасне оваа година по поголема стапка од онаа на другите арапски економии, поттикнат од домашната потрошувачка. Дубајскиот...

Намалени јавниот и државниот долг поради раст на БДП за 452 милиони евра

Државниот и јавниот долг се намалени по ревидирањето на бруто-домашниот производ, објави на својата веб страна Министерството за финансии....

Во повеќе брзини, но каде?

Денес се чини дека идејата за обединета Европа е соочена со најголеми предизвици досега, на надворешен и на внатрешен план, кои можат...

Автопилотот на Ципрас

Можеби првпат во целосното владеење на Алексис Ципрас на политичката сцена, но најмногу во самата партија Сириза, се појави првото...

Градежништвото го билда растот на БДП

Македонската економија во 2016 година испорача раст од 2,4%, недоволен за поосетно подобрување на животниот стандард, но и повеќе од задоволителен...

Раст на БДП и пад на невработеноста

Македонската економија и пркоси на политичката криза. Расте БДП, а невработеноста продолжува да се намалува – покажуваат податоците...

Ветена земја без конкуренција, Канада ги надмина очекувањата

Канадската економија во последниот минатогодишен квартал оствари поголем раст од очекуваниот, потпомогната од приватната потрошувачка. На...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.