вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: бизнис

Б2Б вмрежување меѓу компании од осум региони во Македонија

Проектот на УСАИД за микро и мали претпријатија, кофинансиран од Владата на Швајцарија и имплементиран од ЦЕЕД Македонија, денеска...

Најавени 20 илјади работни места со „Македонија вработува 2“

Нови 15 илјади до 20 илјади работни места очекува Владата со продолжување на проектот „Македонија вработува“, чија втора фаза треба...

Боливија: Не ги сакаме кокошките од Бил Гејтс!

Бил Гејтс им подари кокошки на Боливија, но властите во Ла Паз се навредија од подарокот на американскиот милјардер. – Како тој може...

Бил Гејтс: Брегзит ќе ја направи Британија „помалку атрактивна“ за бизнис

Основачот на „Мајкрософт“и филантроп, Бил Гејтс изјави денеска дека Велика Британија ќе биде „значително помалку атрактивно место“...

Ристоски: Со акредитацијата домашните производи и услуги меѓународно признати

Досега 189 институции од кои поголем дел од приватниот сектор се акредитирани од страна на Институтот за акредитација на Република Македонија...

Проект „Клик полесно до вашиот бизнис“ за Источниот плански регион

Центарот за развој на Источниот плански регион и лабараторијата за иновации во рамките на Факутетот за информатика во Штип во наредните...

Најчести грешки при започнување на сопствен бизнис

При почнување со „старт ап“ може многу работи да тргнат наопаку. За да ги избегнете почетничките стапици кога почнувате со ваш сопствен...

Финансиска поддршка за практична работа за 500 млади лица

Сите заинтересирани млади лица до 29 години кои имаат завршено средно или високо образование од денеска може да се пријавуваат на јавниот...

Дуално образование за конкурента економија, помал одлив на кадри и поголема вработеност

Помалку од десет отсто е невработеноста во земјите кои го негуваат системот на дуално образование, а 70 проценти од најдобрите менаџери...

Дебата за обезбедување стручен кадар според потребите на бизнисот

Обезбедувањето стручен и квалификуван кадар во согласност со потребите на бизнисот, е една од темите за кои ќе расправа денеска на седница...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.