вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: бизнис

Влегува ли и Иванка Трамп во политиката?

Ќерката на новоизбраниот претседател на САД Иванка Трамп најави дека се повлекува од семејниот бизнис. Ваквата одлука ја изненади американската...

Гејтс советува: Три вештини за успешен бизнис!

Бил Гејтс открил кои три вештини треба да ги има личноста која сака да биде успешна на пазарот, а ако науката и броевите не ви се силна...

СКСЗМ: Побрзо формирање влада за да нема застој во бизнисот

Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ) очекува поскоро формирање нова влада која, како што беше речено денеска на прес-конференција,...

Ризиците ублажени, шанса за бизнисот

Македонија финишира уште една година во политичка криза. По две одложувања во земјава конечно се одржаа предвремените парламентарни...

Компаниите очекуваат турбулентна економска година

Што поскоро формирање на новата влада, нејзино транспарентно, отчетно работење, функционални институции, инсталирање на бизнисот во...

Форбс: Македонија 35-та на листата најдобри земји за водење бизнис

Со скок од две позиции Македонија се најде на високото 35 место од 139 земји во светот најпогодни за водење бизнис, на ранг листата која...

Бизнисот бара крај на кризата

Македонските бизнисмени бараат да се стави крај на политичката криза. Нестабилноста им создава главоболки на стопанствениците, не...

Трамп го одлага обраќањето за планот на напуштање на бизнисот

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп го одложи за јануари обраќањето во јавноста за тоа како планира да се повлече...

Трамп го префрла управувањето со неговиот бизнис на синовите

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека неговите двајца синови ќе го водат бизнисот на компанијата, додека...

Компаниите со иновативни проекти имаат на располагање средства од ЕИБ

Македонските компании може да аплицираат со иновативни проекти за добивање на финансиски средства од Европската инвестициска банка. Средствата...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.