петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: бизнис

Се билда салдото на странски директни инвестиции

  Се билда салдото на странски директни инвестиции во земјава. Во првите пет месеци од годинава во Македонија влегле 141,3 милиони евра...

Паѓа деловната доверба во Германија

Деловната доверба во Германија падна во јули, според првото испитување на расположението на германските компании откако Велика Британија...

МАТТО: Македонските компании да ја продолжаат соработката со турските фирми

Стопанска комора на Македонија – Турција (МАТТО) ги повикува македонските компании да ја продолжаат почнатата деловна соработка...

Tip of the Week: Исчекување

Имам чувство дека веќе подолго време, да не кажам цел мој живот, сме во некое исчекување. Кај и да се свртиш, или нешто очекуваме, или чекаме,...

ОРМ со предлози за подобрување на условите за бизнис

Нови ефикасни решенија за намалување на повредите и несреќите на работните места, воведување систем на ваучери при пријавување сезонски...

„Томсон Ројтерс“ продава дел од својот бизнис

Корпорацијата „Томсон Ројтерс“ (Thomson Reuters) го продава својот деловен сегмент за интелектуална сопственост и наука на компанијата „Онекс“...

Во земјата на туризмот, половина бизнис е во минус

Во Хрватска од 1.696 патнички агенции, туроператори и претприемачи кои се поврзани со туризмот,  42 отсто минатата година имале загуби. Компаниите од...

Продажба. Продажба. Продажба. – Мантрата на современиот бизнис

Динамиката на современото работење и постојаниот технолошки развој наметнаа начин на размислување и делување кој се темели на продажба....

Почнува новиот инвестициски циклус!

  Во Македонија почнува нов инвестициски циклус. Стартува реализацијата на вложувањата во рударскиот сектор, во машинската индустрија,...

УСАИД им помага на микро и малите претпријатија да ја зголемат продажбата преку вмрежување

Проектот на УСАИД за микро и мали претпријатија, кофинансиран од Владата на Швајцарија, имплементиран од ЦЕЕД Македонија, денеска во...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.