четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 2

Tag Archives: биткоин

Русија бара начини да го легализира биткоинот

Русија бара начини за да може да го легализира биткоинот, рече гувернерот на централната банка на таа земја, Елвира Набиулина. Сепак,...

Во светот на бизнисот: И по 8 години не спласнува интересот за Биткоинот

Загреб – Принудниот управник на Агрокор Анте Рамљак изјави дека на претставниците на Сбербанка е понудено да учествуваат во кредитирањето...

За летање со Пич Авиејшен ќе се купува карта со биткоин

Пич Авиејшен ќе биде прва јапонска авионска компанија која ќе прифати плаќање на авионски карти со биткоин. Компанијата таа одлука...

Биткоинот е најскапа светска валута

Криптовалутата биткоин достигна рекордна вредност, надминувајќи цена од 2.000 долари првпат во својата историја, пренесе Инвестопедија. На...

Вредноста на биткоинот над 2.000 долари

На почетокот на годината цената на биткоинтот се движеше околу 1.000 долари, за подоцна да забележи раст. Тоа се должи на популарностра...

Биткоинот прв пат го надмина прагот на вредност од 1.800 долари.

Виртуелната валута Биткоин, за прв пат го надмина прагот на вредност од 1.800 долари. Овој нов рекорд на биткоинот е достигнат благодарение...

Вредноста на биткоинот урива рекорди

Вредноста на дигиталната крипто валута Биткоин оваа недела ја надмина магичната граница од 1.500 долари. Ова претставува голем успех...

Во Јапонија законски е дозволено плаќање со криптовалути

Во Јапонија од овој месец стапи во сила нов закон, со кој се легализираат дигиталните валути како законско платежно средство. Јапонската...

Првата биткоин банка ги отвори вратите

Првата банка која ќе се занимава само со биткоин е отворена во австриската престолнина Виена. Замислена е така што биткоинот ќе се продава...

Што го урна биткоинот?

Цената на виртуелната валута биткоин драматично падна откако кинеската централна банка објави дека спроведува истрага на платформата...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.